Prodyšné spodní prádlo neudělá moc parády, ale je velmi důležité pro zdraví

Sponzorované odkazy:

Prodyšné spodní prádlo neudělá moc parády, ale je velmi důležité pro zdraví

Pamatujete na doby, kdy naše maminky a babičky nosily bavlněné spodní prádlo, které mělo navíc tak vysoký pas, že jim v podstatě zakrývaly půl bříška? S nástupem moderních materiálů a nejrůznějších střihů, jako jsou například tanga, se většina žen uchýlila k nošení spodního prádla pro parádu, avšak zapomínají, že některé materiály jsou k dlouhodobému nošení naprosto nevhodné a mohou jim dokonce poškodit zdraví a reprodukční schopnost.

Od dob našich babiček se bavlněné kalhotky přeci jen změnilyOd dob našich babiček se bavlněné kalhotky přeci jen změnily

Špatně zvolený materiál spodního prádla způsobuje nejen gynekologické potíže, ale má samozřejmě vliv i na zdraví močových cest.

Noste bavlněné spodní prádlo

Existuje důvod, proč je bavlna stále nejpopulárnějším materiálem pro výrobu spodního prádla – dýchá. Bavlna je měkká, savá a umožňuje proudění vzduchu. To znamená méně příležitostí pro růst a množení bakterií. Existuje spodní prádlo vyrobené z bavlny odvádějící vlhkost, je speciálně navrženo tak, aby odvádělo vlhkost od těla, a hodí se například pro návštěvy posilovny.

Chcete-li zabránit infekci močových cest, musíte nosit látku, která umožňuje proudění vzduchu, takže teplo a vlhkost, kterou vaše tělo vydává, se nezachytí, když celý den stojíte, pohybujete se nebo sedíte. Bavlněné rozkroky v kalhotkách ze syntetické tkaniny pomáhají, ale tento materiál je obvykle pod bavlnou podšitý syntetickou látkou zachycující vzduch. Celobavlněné spodní kalhotky jsou tak stále nejlepším tipem pro nošení do zaměstnání. Krajkové spodní prádlo, či to vyrobené ze syntetických materiálů si nechte na postelové dovádění a na dobu, kdy víte, že jej stejně brzo sundáte, či dojde-li k zapaření, budete jej moci vyměnit.

Vašemu tělu chvíli trvá, než se po cvičení přestanete potit, takže právě v takových případech se bavlna stává více přítelem, který pomáhá udržovat vaši pokožku v intimních partiích zdravou.

V zimních měsících dbejte na to, abyste neprochladlaV zimních měsících dbejte na to, abyste neprochladla

Nejčastějšími problémy žen v urogenitální oblasti jsou kvasinkové infekce a infekce močových cest. Obojí má na svědomí kromě bakterií také to, že se v neprodyšném prádle intimní partie zapaří a vzniká tak skvělé prostředí pro nekontrolovatelné množení bakterií. Dalším problémem je, že spodní prádlo ze syntetických materiálů se nedá prát na hodně stupňů, jeho desinfekce je tak mnohem složitější. Bavlnu lze v pohodě vyprat i na devadesát stupňů bez ztráty „kytičky“. Pokud už dojde k tomu, že trpíte záněty, či kvasinkovou infekcí, měla byste řádně vydesinfikovat všechno prádlo, které máte doma – i to vyprané. Praním na čtyřicet stupňů se neodstraní bakterie dostatečně, a i když se přeléčíte a opět si na sebe budete brát nevhodné spodní prádlo, ocitnete se tak v začarovaném kru­hu.

Krajkové spodní prádlo není vhodné na celodenní nošeníKrajkové spodní prádlo není vhodné na celodenní nošení

Bavlněné kalhotky mají další výhodu – dají se vyžehlit na vysokou teplotu. A to je další způsob řádné desinfekce. Trápí vás opakované gynekologické problémy, snažte se alespoň v noci spát bez kalhotek, vaše pokožka tak bude moci dýchat a bude mít více času pro regeneraci.

Alespoň v době zánětu a jeho léčby nenoste příliš těsné oblečení – skiiny jeansy, legíny a punčochy, či obtáhlé sukně, dochází tak dalšímu a dalšímu zapařování vašich intimních partií.

Dalším materiálem vhodným pro výrobu spodního prádla je kromě bavlny i bambusové vlákno, či moderní materiály s nanostříbrem, které brání šíření bakterií.

Pořekadlo, které tvrdí, že pro krásu se musí trpět, vymyslel zřejmě někdo, kdo netrpěl zánětem močového měchýře, či urputným svěděním při kvasinkové infekci. Opakující se záněty močového měchýře mohou skončit i poškozením ledvin a to opravdu není legrace.

Článek Prodyšné spodní prádlo neudělá moc parády, ale je velmi důležité pro zdraví byl publikován 2. prosince 2020 v 09.00 v rubrice Dámská móda. Autorem článku je Petra Havlíková. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...